Стати QA рівня junior можна всього за три місяці на курс qa manual курсі «Тестувальник з нуля». Редакція DOU відновлює рубрику «Кар’єра в IT», де ми детально описуємо специфіку окремих IT-професій. Цього разу розповідаємо, чим займається QA Engineer, які зарплати в цій ніші та як проходить типовий робочий день спеціалістів. У зв’язку з ринком QA, що розширюється, вимоги компанії до кандидатів зростають, а низький раніше поріг входження в індустрію поступово збільшується. Це ускладнює процес працевлаштування для молодих спеціалістів. Для розуміння, як дані передаються через мережу, тестування взаємодії клієнт-сервер.
Які Дії Виконує High Quality Assurance Engineer?
QA-інженери можуть спеціалізуватися в різних напрямах тестування, кожен з яких має свої особливості, завдання та використовувані інструменти. Після виправлення розробниками багів qa-тестувальник проводить повторне тестування, щоб переконатися, що нові виправлення не вплинули на інші частини продукту. Щоб освоїти основну інформацію, можна використовувати закордонну літературу з відкритих джерел. Запам’ятавши професійну термінологію, багато початківці фахівці стартують з використання сайтів і додатків за власним потребам, намагаючись помітити всі недоліки. На жаль, відповіді на ці питання відрізняються не тільки від компанії до компанії, але й від команди до команди.
Кар’єра Qa Engineer: Що Необхідно Для Професійного Розвитку
При цьому очікування від продукту у замовника та кінцевих користувачів можуть різнитись, що є додатковим викликом. QA-інженер щодня займається перевіркою якості програмного продукту, виявленням та реєстрацією помилок, розробленням тестових сценаріїв та взаємодією з командою розробників для їхнього виправлення. Вони також слідкують за відповідністю продукту технічним вимогам і стандартам якості. Його задача – налаштувати роботу таким чином, щоб знаходити баги якнайшвидше. А в ідеалі, щоб більшість із них навіть не виникала під час розробки продукту. Quality Control — це ширша діяльність, спрямована на досягнення належної якості продукту.
Хто Такий Qa-інженер І Як Стати Тестувальником?
Може натиснути кнопку «Купити» десять разів до того, як завантажиться сторінка, щоб побачити, чи будуть дублюватися дані. І, звичайно, для ефективного навчання завжди важлива особистість викладача. На сайтах типу Coursera або Udemy безліч курсів для самостійного навчання, але більшість вважає за краще вчитися у живої людини. Викладач зможе пояснити незрозуміле, показати на прикладі, поділитися своїм досвідом. Тому у нас в FoxmindEd всі курси проходять за участю ментора, включаючи курс по QA Automation.
Плюси Та Мінуси Роботи Qa-інженера
Якщо дефекти виявлені на етапі збирання вимог (ми виявили, що якась одна вимога суперечить іншій) — на цьому етапі виправлення є найпростішим, тому що треба лише переписати вимогу. Мануальник може швидше опанувати необхідні навички та знання, ніж автоматизатор, для отримання роботи. «Побутує стереотип, що розробники і QA — вороги, і вони заважають одне одному жити. Там тестувальник — це перший друг розробника, який допомагає знайти факап до того, як замовник втратить через це гроші». Такий поділ часто ігнорується, а інженер на робочому місці комбінує усі перелічені ролі. В Україні, наприклад, зазвичай шукають QA Engineers, ігноруючи специфіку актуальних завдань та комбінуючи їх на одній посаді.
Майте на увазі, що «Основи веб-додатків» — це категорія «на потім», тому такі речі, як HTML/JS/CSS, можна поки що відкласти. Вам не потрібне глибоке розуміння якоїсь окремої технології, а скоріше розуміння того, як вся ця річ поєднується. Великі проєкти мають включати як ручне, так і автоматизоване тестування.
З кожним наступним етапом вартість виправлення дефекту стає все більшою. Якщо дефекти виявлені на етапі побудови дизайну, то для того, щоб їх виправити, треба не тільки змінити дизайн. Потрібно також переписати вимоги, адже вимоги й дизайн повинні відповідати одне одному. «На першому мітингу ви можете замість своєї оцінки поставити знак питання. Або вибрати число на основі того, що поставили інші учасники команди.
Тестування на реальних пристроях та емуляторах, використання інструментів Kobiton, Appium — для перевірки функціональності та продуктивності мобільних додатків на різних платформах. Після завершення тестування QA аналізує свою роботу, шукає, що можна покращити в майбутніх проєктах. Під час тестування qa знаходить баги, фіксує їх і описує для розробників. Запуск тестів, перевірка функціоналу, продуктивності та безпеки продукту. Перед тестуванням налаштовується середовище, щоб умови були максимально схожими на реальні.
- Саме тому професія тестувальника залишається актуальною на ринку праці й буде змінюватися із появою нових технологій.
- QA аналітики також комунікують з іншими учасниками проєкту та допомагають розв’язувати проблеми якості продукту.
- Рідше зустрінеш тестувальника продуктивності (performance tester) і тестувальника безпеки (security tester), але є й інші.
- Професія QA Engineer набирає популярності разом зі стрімким зростанням ринку програмного забезпечення.
- Хороший тестувальник завжди ставить багато запитань і намагається розібратися, як працює продукт, зокрема з погляду користувача.
- Припустимо, якась функція повинна видавати відповідь на введення команди.
Що таке контрольні перевірки, коли слід використовувати спільні середовища, яка залежність між тестовими середовищами та керуванням тестовими даними? Інженери з якості повинні бути готові відповісти на все це та багато іншого. На додаток до «селенової» та «не селенової» автоматизації інтерфейсу користувача, існує багато комерційних запатентованих інструментів автоматизації. Зазвичай вони продаються для менш технічно підкованих і можуть бути корисними для виконання простих речей.
Він ставить себе на місце користувача й аналізує роботу програми з користувацької точки зору. Якщо тестує сайт – заходить на нього і перевіряє, як виглядає контент, чи працює навігація, форми, кнопки тощо. Кожен QA в незалежності від грейду повинен вміти писати автотести та налаштовувати автоматичний запуск тестів на CI/CD.
На етапі дизайну QA Engineer співпрацює із дизайнером для того, щоб переконатися у зрозумілості та інтуїтивності інтерфейсу. Враховується досвід користувача (як він звик діяти у програмах з аналогічним функціоналом). Якість для ІТ-продукту — це дещо специфічне поняття, яке визначається кінцевим користувачем (не інженером, не маркетингом і не менеджментом).Тестування є одним зі способів забезпечити цю якість.